Kapağı Olmayan Elektrikli Otomobil Renault Trezor

Stil ve teknolojisi ile öne çıkan Renault’un Trezor modeli. Tasarım olarak beğenilen ve en belirgin özelliği elektikli olması. Elektrikli araçların kullanımı ve üretimi artmasıyla Renault markasıda bu yönde istekleri karşılayabilen bi otomobil üretti. Bu Yazımızda bu konsept otomobilinden bahsedeceğiz gerçekten okumaya, incelemeye değer bi yazı. Ve karşınızda konsept otomobili olan Renault Trezor.

Renault, Trezor ismini verdiği bu konsept otomobil serisi 2016 yılında ortaya çıkmıştı. 2016 Yılının Konsept Otomobili ünvanına layık görülmüştü. Araç genel olarak tasarımda üst nesil araçları andırmayan bi görüntüye sahipti.

Renault Trezor, Araca Binmek İçin Üst Kapağın Yukarı Kalkması Gerekiyor

Araç hakkında detaylara gelecek olursak Otomobilde biri ön diğeri arkada olmak üzere iki adet bataryası bulunmaktadır. Neden böyle sorusuna ise Aracın ağırlığını dengelemek için bu şekilde bi yol izlenmiş. Ve ön kapaklarına gelecek olursak bu tasarım anlamında ayrı bi hava katmış diybiliriz. Bilim Kurgu Filmlerini aratmayan bi görüntü. TeknoJoin ekibi olarak bu otomobile puanımız 10/10.

Renault Trezor, Elektrikli Motoru 260 kW buda 350 beygir güce denk gelmektedir. Herkesin aklındaki soru 0’dan 100’e kaç km/t hıza çıkıyor ? Bu Süre 4 Saniye bile sürmüyor. Araçta 3 farklı sürüş modu var; Standart, Spor ve Otononom. Araca Binemek içinse Üst Gövdedeki Kapağın Yukarı Açılması Gerekiyor Yani Bi Kapağı Yok.

Aracın iç tasarımına ise diyebileceğimiz hiç bir şey yok. Tamamen Yeni Nesil Teknolojiye sahip keskin hatları olan bir kokpite sahip. Bilim Kurgu filmlerini gerçekten de artmıyor. Araçta Multimedya ekranı bulunuyor artık bu görmeye alıştığımız bi ekran Hemde OLED teknolojisine sahip. Otomobilin seri üretime geçmesi ise 2020’de otonom olarak üretime geçmesi beklniliyor. Yeni nesil araçlara tasarım olarak bi ilham kaynağı oldu bile. Yakında Uçan araçlarıda göreceğimiz bi gerçek.

Aşağıdan Aracın İncelemesine Göz Atabilirsiniz

Biraz Renault Hakkında Bahsedelim, Renault S.A., Fransız araç üreticisi. Otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet, bisiklet, otobüs gibi birçok farklı boyda araç üretir. Türkiye’de Bursa’da kurulu bulunan Oyak-Renault ortaklığı ile yatırımı vardır.Ayrıca Nissan otomobil markasının motorlarını üretmektedir.

2 thoughts on “Kapağı Olmayan Elektrikli Otomobil Renault Trezor

Bir Cevap Yazın