PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı

Yıllarca Konsol sektörünün içinde olan Sony, en son çıkardığı konsol PlayStation 4 yaklaşık 5 yılı aşkın süredir piyasalarda yerini almakta. Artık Sony’nin yeni kolsol çıkarma vakti geldi diyebiliriz. Ve bu yazımızda Sony PlayStation 5 Hakkında olan gelişmeleri, ne zaman çıkcak ve PlayStation 5 in fiyat ı hakkında konuşacağız.

Sony‘nin yeni oyun konsolu olacak olan PlayStation 5, bir süre önce resmileşti. Oyun tutkunları şimdi merakla bu yeni konsolu ne zaman kullanmaya başlayacaklarını merkı içerisindeler. Ürünün çıkış tarihi resmi olarak duyurulmamış olsa bile, Bu Yazımızda tahmini zamanları söyleyeceğiz. Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida, yeni oyun konsolunun herkese uygun olmayacağını söyleyen açıklamalarda bulundu.

PlayStation Hakkında

PlayStation, Sony Computer şirketi tarafından oluşturulup, geliştirilen video oyun konsolu serisidir. İlk defa 1994 Yılında Japonya’da piyasaya sürülenPlayStation kısa süre içerisinde 100 milyon satış oranını geride bırakmayı başarmıştır. Başarılı bir satışın ardından uzun yıl aralıklarıyla Sony, PlayStation konsolu serisinin gelişimiyle ilgilenmiştir. Bugün hala gelişimine devam edilen serinin ilerleyen tarihlerde yeni konsollarının da çıkış yapması beklenmektedir.

Aynı açıklamalarda Ryan, PlayStation 5’in özelliklerine de ufaktan girişti. Ryan, PlayStation 5’in 4K çözünürlüğünde görüntüleri 120 Hz oynatabileceğini ve kendi Surround ses sistemine sahip olacağını açıkladı. Bu Gerçekten Muazzam.

PlayStation 5 ise verilere göre tahmini olarak 2020-2021 tarihlerinde çıkacağı düşünülüyor Sony yeni konsol için çalımşmalara başlamış görünüyor. Henüz bi fotoğraf sızmasada tarihsel olarak Yeni konsolun çıkması yakın görünüyor

Avi Greengart, Microsoft’un yeni Xbox’ını haziran ayındaki E3 2019’da tanıtacağını, Sony’nin de çok beklemeyerek gelecek sene yeni konsolunu piyasaya süreceğini söyledi.

twitter.com

PlayStation 4 ün fiyatı çıktığı tarih ile şuan 299 dolara satılmaktadır . Platystation 5 in ise 499 – 599 dolar arası olmasını düşünüyorlar

Başka Makalemize Ulaşmak İçin Mavi Link Bağlantısına Tıkla iPhone 11 Hakkında Makale.

Söylentiler üzerin Konsolun Geriye dönük uyumlu olması ve sanal gerçeklik destekli olması muhtmel iddalar arasında yer alıyor Ve buna bakılarak eski nesil göre daha iyi bir işlmci-kart dessteği olucağı düşünülüyor ki bu zaten olacaktır.

One thought on “PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı

Bir Cevap Yazın